Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Za nami Kongres Profesjonalistów IT

Dodano: 06.10.2020
W ubiegłą środę zakończył się VI Kongres Profesjonalistów IT, realizowany w ramach Podkarpackiego Forum Innowacji. Wydarzenie odbyło się w hotelu Bristol Rzeszów Traditional & Luxury i zgromadziło ponad 20 panelistów oraz blisko 100 uczestników. W tym roku tematem przewodnim była Sztuczna Inteligencja.
 
Wybór Sztucznej Inteligencji jako głównego tematu rozmów nie był przypadkowy. Obecnie mamy do czynienia z rosnącym zainteresowaniem rozwiązaniami technologicznymi opierającymi się na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji – komentuje Paweł Wasilewski – Dyrektor Biura Klastra IT, jeden z organizatorów wydarzenia. – Pomimo tak dużego zainteresowania szeroko pojętym AI, należy pamiętać, że jego wykorzystanie, poza korzyściami, niesie ze sobą wiele zagrożeń. Wystarczy wziąć pod uwagę Facebooka, a także kryzys z Cambridge Analytica. Ilość posiadanych przez nich danych wykorzystanych podczas wyborów w USA oraz referendum w sprawie Brexitu, pozwoliła na dotarcie do bardzo wąsko wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Pojawia się jedynie pytanie, na ile takie działania są etyczne? Między innymi o tym rozmawialiśmy podczas tegorocznej edycji. Naszym celem jest przede wszystkim integrować branżę i tworzyć miejsce do dyskusji na tematy najbardziej intrygujące specjalistów IT – dodaje. 
 
Goście wydarzenia mogli uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez praktyków i specjalistów z zakresu IT. Wśród nich znaleźli się m.in. światowej klasy autorytet AI, prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego z wystąpieniem zatytułowanym „Kryzys sztucznej inteligencji czy sztuczna inteligencja w kryzysie?”, Tomasz Wrona, Managing Partner oraz Szef działu AI i Data Science w Ignited S.A., który opowiedział o Interactive Learning w automatyzacji procesów biznesowych, a także Marcin Serafin, Szef Zespołu Ochrony Danych Osobowych oraz Zespołu Kontraktów IT, mówiący o legalności rozwiązań AI. Natomiast Tomasz Więch, założyciel KAMAN SOCIAL MEDIA przedstawił rozwiązania AI wykorzystywane w marketingu online, a Arek Skuza, Product Strategy and Artificial Intelligence Strategy Manager and Consultant wystąpił z prelekcją pt. „Nie podejmuj się wdrożenia sztucznej inteligencji jeśli nie zaplanowałeś tych siedmiu elementów”.
 
Organizatorami wydarzenia są Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, firma Exacto oraz Prime Bit Games.
 
Wydarzenie finansowane jest ze środków projektu własnego Samorządu Województwa Podkarpackiego pn. „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”.
 
lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo