Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Badania i analizy

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Rozwiązania informatyczne w administracji w świetle wymagań prawnych - podejście praktyczne

Dodano: 29.11.2017

Zagadnienia z wybranych obszarów Prawa nowych technologii będą głównym tematem seminarium, które odbędzie się 30 stycznia 2018 r. w Warszawie.

Wdrażanie, utrzymanie i wykorzystanie systemów teleinformatycznych wymaga obecnie nie tylko umiejętności technicznych, ale w każdym niemal przypadku uwzględnienia dość skomplikowanego otoczenia prawnego. Niestety bardzo często okazuje się, że oczekiwania stawiane informatykom zmierzają do realizacji przez nich zadań merytorycznych. Natomiast od pracowników merytorycznych coraz częściej wymaga się wiedzy technicznej.

Celem wydarzenia jest przekazanie w przystępny sposób, na praktycznych przykładach, wiedzy z zakresu wybranych obszarów Prawa nowych technologii. Wśród nich zostaną omówione praktyczne problemy doręczeń elektronicznych i wskazane zostaną sposoby radzenia sobie z zawiłościami prawnymi. Dla instytucji wykorzystujących komunikację elektroniczną z innymi podmiotami publicznymi przygotowano wykład dotyczący wykorzystania i konfiguracji elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP. Wiele podmiotów, mimo wykorzystywania ESP nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż niepełna lub niewłaściwa jej konfiguracja nie spełnia stawianych jej wymagań. Przepisy prawa regulują również funkcjonowanie BIP-ów od strony technicznej, ale równie od strony merytorycznej. Oba te obszary będą przedmiotem kolejnego wykładu, który uwzględni ostatnią nowelizację przepisów. Coraz więcej urzędów decyduje się na wdrożenia lub obecnie już na wymianę systemu EZD. Podczas dwóch wykładów zostaną omówione kluczowe zagadnienia na styku informatyki i prawa związane z migracją danych oraz integracją systemu EZD z systemami dziedzinowymi. Na zakończenie seminarium równie ważny temat identyfikacji elektronicznej i usług zaufania, o których coraz częściej mówi się jako tych które zmienią sposób funkcjonowania e-administracji, ale również e-biznesu. Seminarium przygotuje słuchaczy do radzenia sobie z problemami prawnymi i technicznymi, z jakimi zetkną się w codziennej pracy.

Seminarium skierowane jest przede wszystkim do: informatyków, analityków, wdrożeniowców w urzędach administracji, osób odpowiedzialnych za organizację urzędu oraz pracowników jednostek organizacyjnych podległych samorządom i realizujących zadania wymagające komunikacji elektronicznej, a także prawników zaangażowanych we wdrożenia systemów informatycznych.

Szczegółowy program seminarium dostępny jest tutaj.

Zachęcamy do skorzystania z 10% rabatu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo