Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Podkarpackie Forum Innowacji. Kongres Profesjonalistów IT 2020 już w przyszłym tygodniu!

Dodano: 25.09.2020
Wielkimi krokami zbliża się Kongres Profesjonalistów IT. Wydarzenie powstało z myślą o specjalistach pracujących na co dzień w branży informatycznej. W tym roku Kongres odbywa się w środę, 30 września w hotelu Bristol Rzeszów Tradition & Luxury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
 
Tegoroczna edycja kongresu została w całości poświęcona tematowi SZTUCZNEJ INTELIGENCJI. Eksperci i praktycy branży IT w trakcie swoich prelekcji będą dyskutować o efektywnym wykorzystaniu nowoczesnych, zaawansowanych technologii w codziennej działalności biznesowej.
 
– Z roku na rok lawinowo rośnie wokół nas liczba technologicznych rozwiązań bazujących na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Trudno obecnie znaleźć sektory, które nie wykorzystują lub nie próbują zaimplementować rozwiązań związanych z szeroko pojętym AI – mówi Paweł Wasilewski – Dyrektor Biura Klastra IT, jeden z organizatorów wydarzenia. – Liczymy na to, że Kongres Profesjonalistów IT będzie stanowił okazję do dyskusji o szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji, a także wartościowe forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Program został stworzony tak, aby zaprezentować jak najszersze spektrum zastosowań sztucznej inteligencji. Liczymy, że dzięki temu każdy uczestnik zdobędzie podczas Kongresu cenną wiedzę. – dodaje.
 
Wśród panelistów, którzy wezmą udział w tegorocznym Kongresie znajdą się m.in.: światowej klasy autorytet AI, prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego z wystąpieniem zatytułowanym „Kryzys sztucznej inteligencji czy sztuczna inteligencja w kryzysie?”, Paweł Rzeszuciński, Chief Data Scientist z Codewise, który opowie o trendach i zagrożeniach związanych z AI, oraz Swapan Chaudhuri, współzałożyciel i prezes Deeplai, z prelekcją pt. „Praktyczne zastosowanie computervision (AI) w procesach biznesowych”. O tym, że Facebook wie o nas więcej niż my sami będzie przekonywał zgromadzonych na wydarzeniu gości założyciel Kaman Studio – Tomasz Więch. Z kolei Piotr Lipnicki, Dyrektor ds. Technologii w ReliaSol opowie o potencjale i wykorzystaniu sztucznej inteligencji w energetyce.
 
Zgłoszenia na kongres przyjmowane są na stronie www.kongresprofesjonalistowit.pl za pomocą elektronicznego formularza w zakładce „Zgłoszenia”. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu wydarzenia oraz pełna lista prelegentów. Wciąż można dokonywać zgłoszeń do uczestnictwa online. Nie czekaj. Zapraszamy! 
 
Organizatorami wydarzenia są Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, firma Exacto oraz Prime Bit Games.
 
Wydarzenie finansowane jest ze środków projektu własnego Samorządu Województwa Podkarpackiego pn. „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”.
 
lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo