Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Badania i analizy

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Kongres Teleinformatyka w Sferze Publicznej TELEINFORMATYKA

Dodano: 12.07.2013

Czy administracja może być sprawna, efektywna i przyjazna obywatelom? Czy kolejki do specjalistów w szpitalach mogą się zmniejszyć, a z systemu ochrony zdrowia zniknąć tysiące ton papierowych dokumentów? Czy szkoła może być bardziej kreatywna?

Na te i nie tylko te pytania odpowiedzą zaproszeni specjaliści podczas premierowej Konferencji „Teleinformatyka w sferze publicznej”. Wydarzenie ma na celu ukazanie możliwości, jakie dają technologie cyfrowe w sferze życia publicznego.

W obecnym świecie niemożliwe staje się budowanie nowoczesnego państwa, silnej i rozwijającej się gospodarki, kreatywnego społeczeństwa bez użycia technologii cyfrowej. Cele Kongresu to prezentacja możliwości, jakie technologie cyfrowe dają samorządom, szpitalom, szkołom - w ramach panelu „Technologie i rozwiązania dla sfery publicznej”. To także przegląd najważniejszych projektów cyfryzacji realizowanych w Polsce oraz wyzwań, jakie stoją przed nami w najbliższych latach, którym poświęcona jest druga część spotkania zatytułowana „Cyfrowa Polska - teraźniejszość i wyzwania”. Konferencja poruszała będzie bardzo istotne z perspektywy roku 2014 i rozpoczęcia kolejnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, kwestie związane z rozwojem cyfryzacji i zaangażowaniem w ten proces unijnych środków. Rozmowy będą dotyczyły tego, jak te środki wykorzystać i jak planowane są programy operacyjne funduszy europejskich na kolejne 7 lat.

W ramach pierwszego dnia wydarzenia poświęconego technologiom i rozwiązaniom dla sfery publicznej, wyodrębnione zostały 3 równoległe panele dot.: administracji, ochrony zdrowia i edukacji. W ramach panelu „administracja” poruszone zostaną zagadnienia z zakresu: produktów i rozwiązań dla administracji w obszarach, m.in. druków i korespondencji, obiegu dokumentów i integracji jednostek administracji. Część poświęcona ochronie zdrowia, zawierała będzie wiedzę o m.in. telemedycynie, zarządzaniu szpitalem oraz bezpieczeństwie danych. Sfera edukacji to m.in. wizualizacja nauczania, multimedia w procesie edukacji i elektroniczne dzienniki.

Drugi dzień konferencji to dyskusja na temat wyzwań polskiej cyfryzacji. W ramach trzech paneli (podobnie jak w dniu poprzednim), poruszone zostaną zagadnienia z zakresu m.in.: ePUAP i SEKAP, projektów regionalnych sieci szerokopasmowych, cyfryzacji dokumentacji medycznej w świetle prawa i pilotaż Cyfrowej Szkoły.

„Teleinformatyka w sferze publicznej” stanowić będzie także platformę do wymiany doświadczeń osób decydujących o rozwoju społeczności lokalnych, placówek medycznych i szkół.

Obrady Kongresu wzbogaci część wystawiennicza, tak by namacalnie można było przekonać się „jak działa” cyfryzacja.

Data najbliższej edycji: 14-15 X 2013

Źródło: Targi Kielce

lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo