Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Badania i analizy

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Kongres PRofesjonalistów IT

Dodano: 24.04.2013

Jakich rozwiązań informatycznych potrzebują firmy? W jakim kierunku powinna rozwijać się branża IT? Jakie wyzwania stoją przed ekspertami ICT? Na te oraz inne pytania poszukiwano odpowiedzi podczas Kongresu Profesjonalistów IT, którego organizatorem był Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej i Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Partnerem projektu był nasz Instytut.

W środę, 13 marca, w Hotelu Rzeszów pod hasłem Innowacyjne technologie komunikacyjne i informatyczne odbył się Kongres Profesjonalistów IT. W wydarzeniu wzięło udział blisko 250 osób, w tym najlepsi eksperci z branży informatyczno-komunikacyjnej w Polsce. Konferencja była nie tylko okazją do poznania nowoczesnych systemów wideokonferencyjnych, platform e-learningowych czy przyjrzenia się wojnie robotów, ale również do wysłuchania prelekcji przedstawicieli takich firm jak Samsung, Microsoft czy Polycom.

Nowinki technologiczne w biznesie to już nie krok na przód ale obowiązujący standard. Innowacyjne rozwiązania wkroczyły do niemal każdej sfery działalności przedsiębiorstwa. Nowoczesne systemy wspierają proces zarządzania, pomagają podnosić efektywność, ale są także sposobem na oszczędności. Jednak rozwijają się w tak szybkim tempie, że to, co dotychczas pozwalało osiągnąć zamierzone cele, wkrótce może okazać się nieskuteczne. Dlatego powstaje potrzeba organizacji takich wydarzeń jak to, gdzie spotykają się ludzie, którzy innowacje technologiczne tworzą i wykorzystują na co dzień. Między innymi po to, aby dyskutować o możliwościach rozwoju – wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT.

Dokąd zmierza branża ICT?

Pytania o perspektywy rozwoju zdominowały debatę, która była jednym z punktów programu. W dyskusji wzięli udział Olgierd MADEJ, Dyrektor Sprzedaży na obszar Europy Wschodniej oraz Krajów Bałtyckich, Polycom, dr Tadeusz GOLONKA, Microsoft Regional Director in Poland, Paweł PODWYSOCKI, Prezes Zarządu, Siemens Enterprise Communication, dr inż. Arkadiusz LEWICKI, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Krzysztof BEŁECH, Prezes Zarządu, Dyrektor Inwestycyjny, założyciel Satus Venture Sp. z o.o. Panel dyskusyjny poprowadził Mateusz TUŁECKI, Doradca Zarządu ds. Marketingu i PR, Satus Venture Sp. z o.o.

Jak podkreślali eksperci, w przyszłości coraz więcej firm będzie stawiało na Unified Communications czyli zunifikowaną komunikację. Wykorzystuje się w niej wszystkie dostępne kanały telekomunikacyjne, co pozwala pracownikom kontaktować się i współpracować w każdej chwili, niezależnie od miejsca ich pobytu. Wdrażanie takich nowoczesnych rozwiązań niejako wymusza na firmach zmiana stylu pracy. Spójny system komunikacji biznesowej podnosi efektywność nie tylko poszczególnych pracowników, ale i całej organizacji. Zdaniem specjalistów wideokonferencje już wkrótce staną się na tyle powszechne, że przedsiębiorstw nie trzeba będzie przekonywać o ich wyższości nad tradycyjnymi formami kontaktu.

lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo