Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Konferencja „Warsztat Pracy Infobrokera – WPI 3.0”

Dodano: 11.05.2018
Już 21 maja 2018 r. w Krakowie, na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego przy ul. Podole 60, odbędzie się konferencja „Warsztat Pracy Infobrokera – WPI 3.0. Wydarzenie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne: Źródła informacji oraz Narzędzia i techniki pracy.
 
WPI 3.0 to spotkanie dla praktyków i pasjonatów, którzy na co dzień zajmują się pozyskiwaniem, analizą, przetwarzaniem oraz zarządzaniem informacją. To także konferencja dla wszystkich zainteresowanych odbiorców informacji, korzystających np. z baz danych, analiz i raportów, będące unikatoym w Polsce wydarzeniem jest dedykowanym wszystkim pasjonatom zarządzania informacją bez względu na sektor gospodarki – od biznesu, nauki, przez NGO, aż po sektor publiczny. Agenda konferencji obfituje w case study związane z szeroko pojętym wyszukiwaniem, analizą, opracowaniem i weryfikacją informacji. Eksperci występujący na WPI zapewniają przekazywanie wiedzy na podstawie doświadczenia z pracy, na przykład z Google’em, Big Data, aplikacjami internetowymi, mediami społecznościowymi lub specjalistycznymi bazami danych.
 
WIP 3.0 jest organizowany przez dwie współpracujące organizacje – Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji (SPI) oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (IINiB UJ). Celem SPI jest integracja oraz rozwój branży informacyjnej w Polsce. Wśród organizatorów są zarówno infobrokerzy, researcherzy, analitycy rynku, wywiadowcy gospodarczy, detektywi, naukowcy, specjaliści informacji, a także copywriterzy, prawnicy oraz inne osoby pracujące z informacją na co dzień. IINiB UJ natomiast to pierwszy instytut w Polsce, który wprowadził specjalizację z infobrokeringu i z sukcesem kontynuuje edukację przyszłych profesjonalistów informacji.
 
Rejestracja na WPI 3.0 jest obowiązkowa, a uczestnictwo nieodpłatne. Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie http://www.spi.org.pl/ 
lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo