Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Badania i analizy

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Klaster to szansa na rozwój branży IT w południowo-wschodniej Polsce

Dodano: 27.12.2011

W piątek 16 grudnia br. w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy k. Rzeszowa odbyła się konferencja pn. „Rola Klastra w konsolidacji branży IT” z udziałem przedstawicieli lokalnych firm informatycznych. Podczas spotkania, którego organizatorem było Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka do Klastra IT przyjęto ośmiu nowych członków.

Klaster to szansa dla lokalnych firm, które dzięki współpracy mogą stać się realną  konkurencją dla dużych przedsiębiorstw z innych części kraju – oto wniosek z piątkowej konferencji Wschodniego Klastra Informatycznego, którego inicjatorem i koordynatorem jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Dokładnie rok po powołaniu Klastra IT, jego członkowie spotkali się, aby podsumować dotychczasowe osiągniecia, dyskutować o możliwościach rozwoju i wyznaczonych celach oraz przyjąć do swojego grona nowe podmioty.

Tematyka konferencji koncentrowała się wokół możliwości rozwoju firm z branży IT, jakie płyną z przynależności do Klastra. Ponadto omawiano kwestie budowy marki Podkarpacia jako regionu o dynamicznie rozwijającym się potencjale informatycznym. Jak mówił Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka – Działając w Klastrze, mniejsze firmy mają możliwość łączenia swoich mocnych stron i niwelowania słabych. Przedsiębiorcy, którzy współpracują, uzupełniają się i zaczynają być siłą, zauważalną nie tylko w regionie, ale także w skali kraju.

Nowe firmy w Klastrze IT

Podczas konferencji do grona członków Klastra IT dołączyło osiem kolejnych podmiotów: DATA-COM Piotr Data - dostawca internetu i usług internetowych, COMMIT Polska Sp. z o.o. – firma zajmująca się dostarczaniem biznesowych rozwiązań IT, eSecure Sp. z o.o. – podmiot oferujący usługi z zakresu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych, LOGITO Sp. z o.o. - dostawca elektronicznych systemów obiegu dokumentów, Agencja Reklamowa PIXELPR - oferująca usługi z zakresu marketingu interaktywnego oraz identyfikacji wizualnej, VEGACOM Sp. jawna – firma świadcząca usługi telekomunikacyjne i teleinformatyczne, ABC Serwis Arkadiusz Płąnica – podmiot specjalizujący się dostarczaniem i konfiguracją sprzętu komputerowego, a także projektowaniem i instalacją sieci LAN oraz systemów telefonicznych i VoIP oraz Exacto Sp. z o.o. – eksperci public relations oferujący nie tylko doradztwo, tworzenie i realizację strategii marketingowych i PR, ale także unikalne na skalę międzynarodową, nowoczesne rozwiązania technologiczne, służące do oceny i pomiaru działań komunikacyjnych.

Przypomnijmy, dotychczas Wschodni Klaster Informatyczny zrzeszał osiem firm: TOP S.A., BIURO-MAT Sp. z o.o., BMM Sp. z o.o., ETOB-RES Sp. z o.o., Ideo  Sp. z o.o., DIGIT-AL. Andrzej Lesiak, VIRTUAL S.C. oraz Agencje Kreatywną 4N.

Klaster IT: Mnożymy potencjał

To bardzo ważne, że Klaster wzbogaca się o nowych członków. Firmy z tej samej branży, zamiast koncentrować się na rywalizacji między sobą, mogą, efektywnie współpracować, tym samym zwiększając swoje szanse na sukces. Działając razem możemy realizować większe projekty, przerastające możliwości pojedynczych firm – wyjaśnia Wojciech Materna.

Inicjatorem i wizytówką Klastra IT jest działające od 2006 roku Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka, skupiające szesnaście firm z tej branży. Misją Stowarzyszenia jest budowa silnego sektora IT w Polsce Wschodniej.
 

lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo