Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Jak zabezpieczyć pocztę elektroniczną?

Dodano: 09.07.2021
Obecnie poczta elektroniczna to jedna z najpopularniejszych form komunikacji w Internecie. Dzięki niej możemy dużo szybciej załatwić sprawy bez korzystania z tradycyjnej poczty. Gromadzi nasze poufne informacje ale też Używamy jej jako identyfikatora do logowania na innych serwisach. Dlatego bardzo ważne, aby nasza poczta była bardzo dobrze zabezpieczona.
 
E-mail często pada ofiarą przestępców internetowych, którym zależy na wydobyciu poufnych informacji, będących podstawą do oszustwa. W jaki sposób utrudnić hakerom atak na naszą pocztę internetową?
 
  • Zadbaj o silne hasło
to podstawa bezpieczeństwa w Sieci! Pamiętaj że im dłuższe hasło, tym trudniej je złamać. Minimum to 8 znaków, ale dużo bepieczniejsze będzie hasło składające się z 12, czy nawet 14 znaków: liczb, liter i znaków specjalnych. Pamiętaj żeby dla każdego serwisu tworzyć nowe hasło.
 
  • Dwuskładnikowa weryfikacja
Dzięki temu zabezpieczeniu masz większą pewność, że logowanie do Twojego konta jest utrudnione dla hakerów. Pierwszym składnikiem logowania jest wpisanie hasła, natomiast w drugim etapie możesz otrzymać powiadomienie na telefon z jednorazowym kodem, do którego tylko Ty masz odstęp.
 
  • Nie korzystaj z publicznych sieci WIFI
Jeśli już musisz z niej skorzystać, unikaj logowania się na wszelkie konta. Ułatwia to możliwość włamań na nasze profile.
 
  • Nie odpowiadaj na podejrzane wiadomości
Ataki typu phishing są bardzo częstym sposobem na wyłudzenie danych, bądź pieniędzy. Oszuści, podszywając się pod bank, kuriera itp. proszą o finalizację zamówienia poprzez kliknięcie w link prowadzący do pobrania środków z konta. Dlatego też jeśli nie jesteś pewny skąd pochodzi wiadomość, nie klikaj w jego zawartość.
 
lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo