Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Europejski Dzień Kodowania

Dodano: 11.10.2021
Rozpoczął się CodeWeek! Największe programistyczne wydarzenie w Europie
Od 9 do 24 października trwać będzie #CodeWeek2021, którego hasłem przewodnim jest "myśl, baw się, koduj". Podczas tego międzynarodowego wydarzenia możecie wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania zarówno dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania własnych pomysłów na rozpowszechnianie kodowania.
 
Europejski Dzień kodowania jest organizowany już od 9 lat i rokrocznie gromadzi tłumy ludzi chcących uczyć się i doskonalić umiejętności kodowania. Podczas szkoleń i warsztatów uczestnicy mogą zdobywać praktyczną wiedzę, która w XXI wieku jest bardzo przydatna. Zgromadzeni mogą ćwiczyć kodowanie wśród specjalistów i pod ich okiem rozwijać swoją pasję.
 
Podczas eventu nie zabraknie również odrobiny rywalizacji. CodeWeek to również „wyścig” państw europejskich o to, które z nich zorganizuje najwięcej wydarzeń programistycznych. W ubiegłym roku w Polsce było ich najwięcej w Europie! Zaangażowanie i chęć do działania ponad 5000 uczestników Europejskiego Tygodnia Kodowania umożliwiło osiągnięcie takiego wyniku! W tym roku też możemy wygrać!
 
Lista webinarów odbywająca się w ramach CodeWeek:
9 października o godz. 17.00 - zapraszamy na webinar „CodeWeekStart" z Klubem Młodego Programisty - przeznaczony dla rodziców i nauczycieli oraz dzieci. W ramach spotkania opowiemy, co daje udział w CodeWeek2021 oraz przygotujemy prostą grę zręcznościową.
12 października o godz. 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem zapraszamy na webinar „Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek” - przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat. Wraz z młodymi miłośnikami teatru i AI, stworzymy scenkę teatrzyku lalek, a podczas działania wykorzystamy sztuczną inteligencję.
14 października o godz. 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem zapraszamy na webinar „Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją" - przeznaczony dla dzieci w wieku 12-14 lat. Pokażemy narzędzie Google Teachable Machine oraz zbudujemy wraz z Wami model rozpoznający gesty.
16 października o godz. 17.00 razem z Matplanetą zapraszamy na webinar Kodu Game Lab. Pokażemy, że programować mogą już dzieci w wieku 8-10 lat, wraz z najmłodszymi stworzymy grę.
18 października o godz. 17.30 razem z Gigantami Programowania zapraszamy na webinar „Scratch: Minecraftowe rewolucje” - przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wspólnie stworzymy grę opartą na świecie Minecrafta, w której sterować będziemy postacią i spróbujemy ją wydostać ją z labiryntu pełnego pułapek.
20 października o godz. 18.00 razem z Gigantami Programowania - zapraszamy na webinar „Webowi cybermasterzy, czyli moja własna strona internetowa” - przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Wraz z uczestnikami zbudujemy własną stronę internetową.
22 października o godz. 17.00 zapraszamy na webinar „CodeWeekEND: kodujemy w Pythonie” - przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W ramach spotkania wygenerujemy prostą grę z wykorzystaniem biblioteki Pygame.
 
lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo