Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

aktualności

Cyberbezpieczne wakacje

Dodano: 02.07.2021
 
Nikomu nie trzeba przypominać o zabraniu na wakacje sprzętu elektronicznego. Pamiętamy o naszych telefonach, laptopach i tabletach bardziej które ułatwiają nam wiele czynności. Rzadko jednak pamiętamy, że te sprzęty mogą paść ofierze kradzieży, bądź możemy je zgubić.
 
Nasi elektroniczni towarzysze są skarbnicą wiedzy o nas i danych wrażliwych które chętnie padają ofiarą kradzieży. W takich sytuacjach warto wiedzieć, jak zabezpieczyć nasze dane, aby zabezpieczyć je przed niechcianym przeglądaniem.
 
Przed wyjazdem usuń wszelkie zbędne informacje, zdjęcia, dane medyczne i wszystko to, co mogłoby sprawić kłopot po zagubieniu. Jeśli nie chcesz ich usuwać, znajdź dla nich bezpieczne miejsce przechowywania.
 
Dobrą praktyką jest instalacja aplikacji, która śledzi gdzie obecnie znajduję się nasze urządzenie. Umożliwia też wyczyszczenie z wszelkich danych które się na nim znajdują.
 
Pamiętaj że łączenie się z publiczną siecią WIFI wiąże się z niebezpieczeństwem, ale może nas sporo kosztować. Jeśli musisz podłączyć się pod obcą sieć, nie loguj się do żadnych kont ani profili, ponieważ mogą zostać skradzione.
 
Ważne jest również aktualizowanie systemów, programów antywirusowych, które pomogą walczyć z działaniami hakerów i włamaniami. Dbaj o bezpieczeństwo swoich urządzeń, nie zostawiaj ich w widocznych i łatwo dostępnych miejscach.
 
lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo