Serwis www.irsi.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Cele Instytutu

Badania i analizy

Organizacja kongresów, konferencji, seminariów, warsztatów.

Prowadzenie działalności naukowej, badawczej i naukowo-technicznej.

Prowadzenie konsultacji, mediacji oraz doradztwa.

Upowszechnianie idei dostępności e-administracji przy wykorzystaniu technologi IT.

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Wspieranie zastosowań informatyki w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych.

projekty

Sabiz.Net – Innowacyjny System Informatycznych Analiz Dla Biznesu

Dodano: 13.10.2011

Od 1 stycznia 2011 roku Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na podstawie umowy nr.UDA-RPPK.01.02.00-18-010/10-00 zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w ramach Działania 1.2 „Instytucje otoczenia biznesu”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, realizuje projekt pt. „Sabiz.Net – Innowacyjny System Informatycznych Analiz Dla Biznesu” zarejestrowany pod nr WND-RPPK.01.0200-18-010/10. Projekt potrwa do grudnia 2012r. Kwota dofinansowania wynosi 326.126,72 zł.

Przedmiotem projektu jest wykonanie narzędzia - aplikacji internetowej służącej do analizy witryn internetowych (nowych lub już istniejących), skierowanego do sektora MŚP, pod kątem użyteczności, przyjazności dla wyszukiwarek internetowych czy dostępu do informacji. Wykorzystanie Sabiz.Net umożliwi pomiar i ocenę, a także porównanie poszczególnych parametrów serwisów internetowych decydujących o poziomie ich użyteczności komunikacyjnej.

Projekt IRSI wpływa na politykę rozwoju społeczeństwa informacyjnego i jest z tą polityką zgodny. Wprowadza bowiem do funkcjonowania w życiu gospodarczym regionu nowatorskie narzędzie, nie stosowane dotychczas, bazujące na myśli technologicznej i nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych. Powiększa on dostępne zasoby oprogramowania o element zwiększający konkurencyjność firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw na Podkarpaciu, przez co może wpływać na ich rozwój i podniesienie zysków a tym samym wzrost gospodarczy w regionie. Narzędzie będące przedmiotem projektu, zastosowane w zarządzaniu przedsiębiorstwem, umożliwia przeniesienie procesów decyzyjnych związanych z funkcjonowaniem firmy w internecie, z płaszczyzny ocen szacunkowych i opartych o niejasne kryteria, na grunt mierzalnych, porównywalnych i ścisłych danych. Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jako IOB poprzez realizację niniejszego projektu nastawiony jest na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w postaci dostępu do nowoczesnej technologii informatycznej poprawiającej poziom zarządzania oraz podnoszący konkurencyjność firm. Wspieranie MŚP w zakresie dostępu do nowoczesnych narzędzi informatycznych i metod opartych na wiedzy, znacząco rozwija ideę budowy społeczeństwa informacyjnego i wspomaga popularyzację informatyzacji oraz unowocześniania komunikacji podmiotów województwa podkarpackiego, a zatem jest tożsame z celem działalności Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.    

Wdrażanie projektu odbywa się w następujących etapach:

  1. Organizacja biura projektu.  
  2. Badanie marketingowe przeprowadzone na grupie docelowej.
  3. Opracowanie projektu aplikacji. Działania poprzedzą badania, składające się z części funkcjonalnej aplikacji oraz części wizualnej i graficznej.
  4. Wykonanie i wdrożenie aplikacji. 
  5. Promocja projektu. Działania będą odbywały się z wykorzystaniem mediów oraz dodatkowo przygotowanych materiałów promocyjno-informacyjnych.
  6. Świadczenie usługi.  

Kluczowym rezultatem projektu będzie wdrożenie innowacyjnej usługi, której świadczenie nastąpi w lipcu 2012 roku. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia małe i średnie firmy uzyskają możliwość szybkiego sprawdzenia witryny, bez konieczności angażowania znacznych środków finansowych i czasowych oraz będą w stanie w pełni kontrolować proces optymalizacji witryny.

lista aktualności

Partnerzy:

Copyright © 2013 - Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Wszelkie prawa zastrzeżone

Powered by: CMS Edito Realizacja: Ideo